Bildkälla: Stockfoto

Tio aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på tio nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.17.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
B3 Consulting Group61,4061,002021-06-171
C.A.G Group86,0085,602021-06-171
Getinge B314,70314,502021-06-0711
Hexagon B127,45126,952021-06-162
Integrum B70,1069,102021-06-171
Intervacc95,5090,202021-04-1663
Investor B198,05197,702021-06-144
Lifco B196,00192,652021-06-0810
Mycronic278,80278,002021-06-171
Probi623,00600,002021-06-162
Börsvärldens nyhetsbrev
ANNONSER