Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Taiwanesiska kontraktstillverkaren TSMC redovisar intäkter på 105,96 miljarder taiwanesiska dollar i juli. Det är 12,3 procent lägre än månaden innan men en ökning med 25 procent jämfört med samma månad året innan.
Finwire / Börsvärlden
09:23
Mysafetys styrelseledamot Samir Taha köper aktier för 0,5 miljoner kronor
09:05
Nvidia tillbakavisar uppgifter om förskottsbetalning för H200 i Kina
08:57
Neuralink-rivalen BrainCo uppges ha ansökt konfidentiellt om IPO - BN
08:56
OpenAI uppges sända reklam under Super Bowl igen - WSJ
08:54
Pareto höjer HMS Networks till köp - värderingen attraktiv
08:01
Summa Equity köper Peoplesafe från ECI
07:53
Meta presenterar initiativ för att bygga upp till 10 gigawatt av AI-infrastruktur
07:52
Cheffelo ökade omsättningen med 9,1 procent i Q4
Swedbank behåller aktieövervikt inför 2026
Yara hotar med att dra sig ur USA-projekt om gödsel exkluderas från EU-avgift för utsläpp - BN
Fed-toppen Williams försvarar ordförande Jerome Powell efter brottsutredningen
Italien stämmer Arcelormittal - FT
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Meta Platforms uppmanar Australien att ompröva sociala medier-förbud för unga
Sjunkande bostadspriser i december - Svensk Mäklarstatistik
Wästbygg tänker göra en ny företrädesemission på 240 miljoner
ECB:s Villeroy tror inte på räntehöjning i år, kallar det för en 'fantasifull teori'