Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Informationsteknikbolaget White Pearl har beslutat att fullfölja uppköpsbudet på Ayima Group. Det framgår av ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
15:25
Commerzbank vd utlovar ökad lönsamhet efter budet - BN
15:21
Robinhood Ventures Fund I investerar i Stripe och Elevenlabs
15:12
Citi: Swedbank kan bli nästa bank att minska personal
15:01
IBM slutför miljardköp av Confluent
14:43
Klarna passerar 1 miljon handlare globalt
14:34
Qualcomm höjer utdelningen för 24:e året i rad, nytt återköpsprogram på 20 miljarder dollar
14:22
Iveco nära slutföra försäljning av försvarsverksamhet till Leonardo
14:20
Affärsvärlden lämnar ett neutralt råd för Karnell
Uppgifter: Volvo Cars stoppar EX30 i USA - The Drive
Dieselpriset i USA över 5 dollar, högsta nivån sedan 2022
Gomspace får order värd 4,8 miljoner kronor
BofA upprepar köp för Uber - ser lyft av tillgång till autonom kapacitet
Italien granskar kvantdatorsektorn
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Stryker uppger att cyberattack nu är under kontroll
Steel Dynamics guidar för lägre vinst än väntat i första kvartalet
HSBC sänker Eli Lilly till minska och sänker riktkursen rejält
Citi sänker bitcoin-prognosen till 112 000 dollar