14 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

14 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 14 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 11.27.

AktieNytt 52-veckorslägstaFöregående 52-veckorslägstaFöregående datum
Acuvi6,456,522026-10-13
Alligator Bioscience0,0140,0152026-10-13
Boule Diagnostics2,202,212026-09-23
C.A.G Group82,0083,002026-10-13
Cell Impact0,0180,0192026-10-12
Fram Skandinavien B2,883,002026-10-13
Gotlandsbolaget B226,00228,002026-03-31
Incoax Networks0,060,112026-10-07
Kallebäck Property Invest186,50195,002025-12-10
Kebni B0,610,622026-10-13
Norditek5,588,602026-10-09
Ortelius0,020,032026-10-13
Precise Biometrics0,460,472026-10-13
SBB B2,392,412026-10-13
Källa: FactSet
Börsvärldens nyhetsbrev