14 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

14 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 14 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.51.

AktieNytt 52-veckorslägstaFöregående 52-veckorslägstaFöregående datum
Acroud0,0860,0912026-10-12
Alligator Bioscience0,01270,01302026-10-14
Avensia5,125,162026-10-13
Botnia Gold9,549,632026-10-12
Cantargia1,271,282026-10-14
ExpreS2ion Biotech Holding0,880,912026-10-14
Fasadgruppen15,1015,542026-10-08
Greater Than6,386,522026-10-14
Netel2,862,872026-10-09
Nordisk Bergteknik8,909,002026-10-14
Norditek5,545,582026-10-14
Orexo5,895,922026-10-13
SBB B2,272,292026-10-14
Smart Eye48,5048,882026-03-23
Källa: FactSet
Börsvärldens nyhetsbrev