Nio aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

Nio aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på nio nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.23.

AktieNytt 52-veckorslägstaFöregående 52-veckorslägstaFöregående datum
Fasadgruppen13,9014,102026-10-16
Fram Skandinavien B2,782,882026-10-14
Infrea11,6511,702026-10-16
Ogunsen20,5020,602026-10-15
Oodash17,4018,382026-10-14
Ortelius0,010,022026-10-16
Ossdsign3,293,302026-10-16
SBB B2,252,262026-10-15
Soltech Energy Sweden0,05250,05312026-10-16
Källa: FactSet
Börsvärldens nyhetsbrev