15 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

15 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 15 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.29.

AktieNytt 52-veckorslägstaFöregående 52-veckorslägstaFöregående datum
Annehem Fastigheter14,5014,602026-10-19
Bomill0,3500,3512026-10-16
Cavotec10,7010,752026-10-19
Guldbrev13,8015,652026-06-22
Infrea11,6011,652026-10-19
Magle Chemoswed Holding0,270,312026-09-03
Netel2,752,812026-10-19
Nivika33,5033,702026-10-19
Orexo5,635,742026-10-16
Scibase Holding13,4013,552026-10-19
Smart Eye47,4447,742026-10-19
Soltech Energy Sweden0,0500,0532026-10-19
Sonetel4,504,632026-10-16
Stendörren Fastigheter B147,20147,602026-10-19
Vivesto6,507,002026-10-07
Källa: Factset
Börsvärldens nyhetsbrev