28 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

28 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 28 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 14.12.

AktieNytt 52-veckorslägstaFöregående 52-veckorslägstaFöregående datum
Alligator Bioscience0,0100,0112026-10-21
Bomill0,3360,3412026-10-20
Bonava B6,847,952026-06-11
CDON39,0040,102026-10-15
C-Rad B18,8524,602026-05-01
Crunchfish1,821,852026-09-30
Divio Technologies B0,0460,0472026-09-21
Enea48,0054,002026-03-23
Fasadgruppen13,7013,882026-10-21
Gabather0,0180,0202026-10-19
Gotlandsbolaget A220,00224,002026-10-21
Grangex20,0020,252026-10-12
Guldbrev12,7012,902026-10-21
Heba22,0522,352026-10-21
High Coast Distillery25,0025,202026-10-21
Husqvarna B30,6631,202026-10-21
Intea61,8062,402026-10-20
Lumenradio46,5046,902026-09-09
Netel2,712,742026-10-21
Orexo4,955,352026-10-21
Polygiene2,602,982026-10-08
Qlife Holding0,880,912026-10-21
Qliro Group11,5014,802026-10-21
Qualisys36,0037,552026-10-21
Silex146,30147,002026-05-07
Svenska Aerogel0,440,452026-10-21
Swedencare18,4018,542026-10-21
Tobii0,801,012026-09-24
Källa: Factset
Börsvärldens nyhetsbrev