13 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

13 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 13 nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.17.

AktieNytt 52-veckorshögstaFöregående 52-veckorshögstaFöregående datum
Arjo B34,3033,742026-10-23
Bonesupport334,00332,602026-10-23
Bulten80,5079,902026-10-23
Clas Ohlson B486,20482,002026-10-23
Getinge B270,00269,102026-10-22
Haypp Group174,60172,602026-10-23
Isofol Medical1,251,202026-10-21
Medicover B277,50276,002026-10-23
Micro Systemation B113,50111,002026-10-14
Octave213,10211,202026-10-23
Proact IT Group154,40151,602026-10-23
Skistar B179,40177,402026-10-23
Yubico141,90129,502026-10-14
Källa: Factset
Börsvärldens nyhetsbrev