14 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

14 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 14 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.25.

AktieNytt 52-veckorslägstaFöregående 52-veckorslägstaFöregående datum
Acuvi6,356,362026-10-26
Boule Diagnostics0,941,002026-10-26
C.A.G Group81,0081,602026-10-16
Duni69,3069,802026-10-26
Ework Group48,8049,652026-10-26
Gigasun1,161,172026-10-26
Grangex19,3419,422026-10-23
John Mattson53,0053,402026-10-26
Litium9,609,622026-10-13
Neems Hill1,812,192026-09-21
Ogunsen20,2020,402026-10-26
Qualisys35,1035,802026-10-26
Softronic B18,8219,202026-10-22
Tobii0,610,642026-10-26
Källa: Factset
Börsvärldens nyhetsbrev