11 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

11 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 11 nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.26.

AktieNytt 52-veckorslägstaFöregående 52-veckorslägstaFöregående datum
Annexin Pharmaceuticals6,786,822026-10-28
BioInvent International8,5018,402026-10-26
Circhem0,390,412026-10-27
Duni66,6066,902026-10-28
Fagerhult13,9214,102026-10-28
Fastighets Trianon B15,1015,252026-10-08
Fortinova Fastigheter19,9520,002026-10-28
Heba21,6521,752026-10-28
Immunovia0,050,062026-10-06
Mangold1 440,001 450,002026-10-26
Polygiene2,022,252026-10-28
Källa: Factset
Börsvärldens nyhetsbrev