Nio aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

Nio aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på nio nya 52-veckorslägsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.20.

AktieNytt 52-veckorslägstaFöregående 52-veckorslägstaFöregående datum
Acarix0,1700,1742026-10-29
Balco Group13,6013,702026-10-29
Crunchfish1,771,792026-10-27
Fagerhult13,0213,482026-10-29
Gigasun0,911,112026-10-29
John Mattson51,5052,102026-10-29
Linjemontage45,8046,002026-09-30
NextCell Pharma0,240,262026-10-28
Q-linea14,0514,552026-10-29
Källa: Factset
Börsvärldens nyhetsbrev