Bildkälla: Stockfoto

14 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 14 nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.16.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
Awardit279,00254,002021-11-091
BTS Group B460,00444,502021-08-1983
Coor Service Management Holding92,1091,302021-11-091
Genovis88,8086,802021-11-091
ICA Gruppen534,00482,602021-11-055
NP3 Fastigheter345,50344,002021-11-091
Nyfosa158,50157,302021-11-091
Paxman73,0071,002021-11-091
Plexian6,696,292021-11-091
Scandic Hotels Group46,6946,652021-11-091
Stenhus Fastigheter i Norden25,1525,102021-11-046
Teqnion199,00181,502021-11-091
Vestum163,20160,002021-11-091
Wallenstam B158,30158,202021-11-091
Börsvärldens nyhetsbrev
ANNONSER