Bildkälla: Stockfoto

14 aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på 14 nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.16.

AktieNytt 52-veckorshögstaTidigareFöregående datumAntal dagar sedan förra 52-veckors högsta
Awardit330,00325,002021-12-103
Beijer Alma B263,50261,002021-12-094
Cibus Nordic Real Estate258,60257,602021-12-0112
DevPort B33,2032,302021-12-094
Enea275,00271,502021-12-0112
JLT Mobile Computers7,407,302021-12-067
Lagercrantz Group B131,50130,202021-12-103
Lundin Energy376,40375,002021-12-103
Nobina108,4088,452021-05-25202
Note235,50217,502021-11-1825
Polygiene46,4545,502021-12-103
Raketech Group Holding plc24,9024,052021-04-15242
Synsam79,2078,402021-12-085
Traction B274,00268,002021-12-076
Källa: FactSet
Börsvärldens nyhetsbrev
ANNONSER