Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Teknikjätten Apple är på nytt ute och ska ta in kapital via obligationsmarknaden. Det är det fjärde obligationserbjudandet sedan maj 2020.
Finwire / Börsvärlden
16:45
Trump återupplivar National Space Council - Politico
16:23
Alligator Bioscience: 85 procent av teckningsoptionsprogrammet har säkerställts
15:17
Vaxxa får nytt uppdrag efter framgångsrik avslutning av konkurs
15:03
Syncro Groups emissionsgaranter tilldelas större delen av företrädesemissionen
14:51
Proacts personalchef Madeleine Samuelson köper aktier för drygt 0,2 miljoner kronor
14:35
Dynavox emitterar och återköper C-aktier
14:11
Meta tar tillbaka grundare av AI-labbet - blir ny chef - BN
13:53
Tin Fonder har sålt hela innehavet i Sinch, AMF fortsätter sälja - Holdings
Clavister - Planting more growth seeds - ABG
Bullish sentiment i USA steg under senaste veckan - AAII
Ferrari hoppas på comeback i Kina med hjälp av första eldriven bil - BN
Analyshusen sänker Coloplast efter vinstvarningen
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Fed-topp: Tullarna höjer sannolikt inflationen, sänker tillväxten och ger högre arbetslöshet
Holmen varslar om uppsägningar vid Bråvikens sågverk
Fredagens aktierekommendationer i översikt