Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Adtech-bolaget Blick Global tidigarelägger sin rapport för tredje kvartalet till torsdagen den 20 oktober. Tidigare aviserat datum var den 31 oktober.
Finwire / Börsvärlden
07:22
xAI lanserar Grok 4.6 – uppges matcha GPT-5.6 Sol i AI-index
07:11
Embracer rapporterar klart högre justerad rörelsevinst än väntat - cash ebit var positiv (uppdatering)
07:09
Shelly Group ökar omsättning och rörelseresultat
07:06
Hellofresh siffror enligt förväntan
07:04
Sivers Semiconductors tar kostnad för sociala avgifter på 42,9 miljoner efter kraftig kursuppgång
Embracer rapporterar klart högre justerad rörelsevinst än väntat
06:56
Coherent bättre än väntat
06:50
Cerebras rapporterar storförlust - aktien rasade tvåsiffrigt i efterhandeln
Enity utökar två obligationslån
DNO ökar resultatet och visar rekordomsättning
G5 Entertainment: Cost cuts to support earnings growth in H2 - ABG
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Pandora ökade rörelseresultatet mer än väntat - höjer helårsguidningen
Rekordkvartal för Cisco - men aktien föll i efterhandeln
Google sätter Gemini i centrum för nya Pixel 11
Ferronordic: Three for three - ABG
Klart bättre än väntat från Autostore - tecknar avtal med Amazon
Schweiz vill skärpa bonusregler för UBS