Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Telekomjätten Ericsson ska leverera 5G Core-teknologi till nederländska operatören KPN i ett femårigt avtal. Det framgår av ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
13:10
Alibaba rullar ut större uppdatering av AI-boten Qwen
12:13
Spotify höjer priserna på flera marknader
12:10
Tietoevry föreslår nyval av Mikko Kettunen till styrelsen
12:01
Storbritannien överväger att förbjuda sociala medier för barn
11:55
AWS öppnar EU-suverän molninfrastruktur
11:30
Pareto upprepar köp för Mildef - aktien anses undervärderad
11:18
Europeiska halvledaraktier lyfter på TSMC:s starka siffror - styrka även i amerikanska förhandeln
10:56
Tages Capital ny publik blankare i Storytel
Pimco säljer amerikanska tillgångar pga Trumps oförutsägbarhet - FT
Tyskland uppvisar tillväxt för första gången på tre år
Torsdagens aktierekommendationer i översikt
Enkät: Kinas tillväxt väntas bromsa till 4,5 procent 2026 - Reuters
W5 Solutions på väg mot rekordår under 2026 - Pareto upprepar köp
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Tyskland uppvisar tillväxt för första gången på tre år (uppdatering 2)