Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Värmepumpsbolaget ES Energy Save flyttar årsstämman till den 18 augusti, jämfört med tidigare aviserade 19 augusti. De framgår av ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
10:25
DNB Carnegie höjer motiverat värde för Scanfil
10:21
Nedåt på Europabörserna
10:15
Pareto upprepar köp för Bilia
10:12
Beijer Ref kallar till årsstämma den 23 april
10:11
Konecranes tar första europeiska ordern på batteridrivna RTG-kranar
10:10
Ytterligare två arbetstagarledamöter säljer aktier i Vår Energi
10:00
Industriproduktionen i Polen ökade mer än väntat i årstakt i februari
09:35
Arbetstagarledamot i styrelsen i Vår Energi säljer aktier för drygt 0,5 miljoner norska kronor
Nordnet föreslår indragning av återköpta aktier
Väntat från Riksbanken, för tidigt att dra säkra slutsatser kring Mellanöstern - Lannebo Fonders räntechef
Sverige - konjunkturprognoser sammanställning
Riksbanken lämnar styrräntan som väntat oförändrad vid 1,75 procent (uppdatering 2)
Riksbanken sänker räntan på kompletterande likviditetsfacilitet
Bankerna ser fortsatt köpläge i Skistar
SB1 Markets inleder bevakning av Dometic med neutral rekommendation
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
BP säljer raffinaderi i Tyskland
Analytikerkonsensus inför dagens USA-rapporter
Dynavox vd Fredrik Ruben föreslås till Limes styrelse
Xiaomi stiger på AI-nyheter och uppdaterad elbilsmodell
Stockholm Treasury genomför ägarspridning i bolag som siktar på börsen