Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Tord Käck har den 8 juli köpt 20 000 aktier i verkstadsbolaget Finepart där han är styrelseordförande. Aktierna köptes till kursen 4,16 kronor per aktie. Köpesumman uppgår till 83 200 kronor.
Finwire / Börsvärlden
31 Oct
Diös finanschef köper aktier för 65 000 kronor
Polar Capital ökar till 10,87 procent i Hansa Biopharma
Kongsberg Gruppen stiger över 5 procent på höjda rekommendationer
Baltic Dry Index backade med 0,86 procent på fredagen
EFN avslöjar: AB Volvos kronprins får ny jätteroll
Humbles finanschef köper aktier för 254 000 kronor
Peab avyttrar 81 hyresrätter i Borås
Hemnets vd Jonas Gustafsson köper aktier för drygt 0,3 miljoner kronor (uppdatering)
Chicago inköpschefsindex steg mer än väntat i oktober
Nordea tonar ned bubbeloron i techsektorn
Nordea behåller övervikt i aktier
Antalet utländska turister i Turkiet steg med 0,54 procent i september
Ambea väntas redovisa ett justerat ebita på 545 miljoner – Modular
Fredagens aktierekommendationer i översikt
Novo Nordisk faller efter sänkt rekommendation från Handelsbanken - många banker har upprepat
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Den svenska fintech-boomen: SaveLend i bräschen för ökningen inom alternativa lån
Överdriven nedgång i Hemnet enligt analytiker - Di
Chevrons resultat bättre än väntat - aktien stiger 1,5 procent i förhandeln