Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Georg Fischer, GF, har slutfört utköpet av finska Uponor. Detta eftersom samtliga villkor för utköpet nu uppfylls, enligt ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
08:05
Carasent köper Infosolutions för 115 miljoner
08:02
Forvia säljer interiörverksamhet till Apollo
07:57
Bilia väntas redovisa 348 miljoner i operativt rörelseresultat – Modular
07:56
Green Landscaping väntas redovisa 66 miljoner kronor i ebita-resultat - Modular
07:50
Små förändringar i tyska exportförväntningar - Ifo
07:49
Hexatronic väntas redovisa 140 miljoner kronor i justerat ebita-resultat - Modular
07:47
Foxconn och Mitsubishi Electric i bilsamtal
07:43
Kia signalerar prissänkningar i Europa - Reuters
Avanzas styrelseordförande Sven Hagströmer köper aktier för knappt 35 miljoner kronor
Cint ökar resultatet och växer justerat för valuta i Q1
Köparnas övertag på bostadsmarknaden minskar - Mäklarpanelen
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
SEB ser knappt 12 procent kurspotential i Lifco - höjer till köp
Cavotec: Strong orders mask a soft quarter - ABG