Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Fastighetsbolaget Intea presenterade idag sin rapport för det andra kvartalet med VD Charlotta Wallman Hörlin och CFO Magnus Ekström.
Finwire / Börsvärlden
16:57
Peter Bøgh Jensens bolag säljer aktier i Dantax för 417 000 danska kronor
16:34
Arlandastad emitterar obligationer för 300 miljoner kronor
15:23
Erik Selins ägarbolag gjorde miljardförlust i fjol
15:21
Acucort: 'Regulatoriska risken har minskat väsentligt' - vd
14:19
Affärsvärlden ger köpråd för fastighetsbolaget Logistri
13:19
Malin Björkmo ny i Sitowises valberedning
13:09
Di: Alectas Heimstaden-lösning kan slå mot pensionsspararna
13:00
SB1 Markets sänker Hufvudstaden till neutral - svag avkastning tynger
VDMA välkomnar tysk-franskt initiativ om skärpt handelsskydd
Inköpschefsindex för tjänsteindustrin i Global steg i september
DNB Carnegie sänker vinstprognos för Haki Safety men står fast vid värdering - ser positivt på ny vd
SEB Enskilda internmäklar cirka 0,6 procent av kapitalet i Meko
Citi ser solida orderutsikter för GEA – upprepar neutral
Volvo och Waabi startar autonoma godstransporter i Texas
USA:s inköpschefsindex för tjänstesektorn (ISM) lägre än väntat i september
Citi höjer Harley-Davidson till köp – höjer riktkursen till 33 dollar
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Affärsvärlden ger ett neutralt råd för Björn Borg
Summa Defence ansöker om företagsrekonstruktion
Tysk underrättelsechef varnar för ökad konfliktrisk med Ryssland