Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Kina köper alltmer olja från Iran och nivåerna ligger nu på högre nivåer än vad de gjorde före de återinförda sanktionerna. Det rapporterar Reuters.
Finwire / Börsvärlden
12:30
USA:s kongress godkänner den första nationella kryptolagstiftningen
12:17
Percy Barnevik död - blev 84 år
11:54
Alleima minskar omsättning och rörelseresultat (uppdatering 2)
11:40
Alleima minskar omsättning och rörelseresultat (uppdatering)
11:32
Alleima minskar omsättning och rörelseresultat
11:27
BHP Group ökade produktionen av koppar och järnmalm i Q4 - flaggar för högre kostnader
11:17
Equinor tecknar tioårigt gasavtal med BASF - stärker närvaro utanför kraftsektorn
11:14
Södra vände till förlust i Q2 - trippeleffekt pressar lönsamheten
Advenica ökar omsättning och rörelseresultat
Autolivs justerade rörelseresultat något högre än väntat - höjer prognos organisk försäljningstillväxt (uppdatering 2)
Einride minskade rörelseförlusten med 35 procent under 2024
Nokian Tyres omsättning lägre än väntat - ökar rörelseresultatet
Autolivs justerade rörelseresultat något högre än väntat
Vend Marketplaces ebitda klår förväntningarna, aktien rusar
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Dragning uppåt på Europabörserna
Stocks in Play - Saab rusar efter höjd prognos