Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Marshall Wace har blankat 0,77 procent av totala antalet aktier i G5 Entertainment. Positionen är en ökning från tidigare 0,6 procent.
Finwire / Börsvärlden
11:08
Analysuppdateringar för SLP - Nordea och SB1 upprepar köp
Catella: Macro uncertainty to weigh on Q1'26 - ABG
11:07
Gardell fortsatt positiv till Ericsson - ser utrymme för stora återköp - Di
10:53
Top Picks: Two Quality Cases, Two Different Entry Points - Redeye
10:52
10:46
Studsvik: SMR optionality building - ABG
10:31
Williams-Sonoma handlas exklusive utdelning i dag
10:30
Image Systems tar miljonorder inom flyg- och rymdindustrin
Tratons MAN förlikas i kartelltvist med Deutsche Bahn
Mercedes möter investerarkritik om Kinaplan
Mestadels små förändringar på Europabörserna
Pareto ser köpläge i Kongsberg Gruppen
Skanska stiger efter köpråd från Deutsche Bank
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Ålandsbanken spår neutral kursreaktion efter Platzers rapport
DNB Carnegie sänker motiverat värde för Pricer, sänker tillväxtprognosen
Danske Bank skjuter upp förväntningar om räntehöjningar från Riksbanken och ECB
Pareto upprepar behåll i Husqvarna