Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Digitala produktionsbyrån Provide IT senarelägger sin kvartalsrapport till den 26 februari. Det sker på grund av hög arbetsbelastning, skriver bolaget i ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
08:34
Eniro förvärvar finska Aste för 3,8 miljoner euro
08:20
Alibaba och amerikansk betalprocessor betalar 600 miljoner dollar i uppgörelse med DOJ - WSJ
08:15
Amazon utvecklar egna AI-chip för konsumentenheter
08:12
Anoto föreslår namnbyte till INQ Group och aktiesammanslagning
08:08
Skolon tecknar avtal med tre brittiska skolkoncerner
08:06
Bang & Olufsen minskade omsättningen och redovisar rörelseförlust för helåret
08:03
Bravida installerar luftbehandling i nya Rosenlundsbadet i Jönköping, uppdraget värt 61 miljoner kronor
07:48
Källor: Apple vill köpa minneschip från svartlistade kinesiska bolag – BN
Prevas: Waiting for volumes to follow - ABG
Midsona: Top-line recovery around the corner - ABG
Färre affärer på skogsfastighetsmarknaden – priserna nära rekord i södra Sverige
Alzecures emission övertecknades kraftigt
Nybilsregistreringarna i Sverige steg 9 procent i juni - Trafikanalys
SBAB: Bostadspriserna steg 0,4 procent i juni
Ant Group leder miljardfinansiering till robotbolag
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Warsh: Besked om Feds arbetsgrupper väntas nästa vecka
Ework Group: Stabilising but volumes still await - ABG
Nordea internmäklar cirka 0,5 procent av kapitalet i Better Collective
Warren vill se granskning av Fed-toppen Bowmans medverkan vid privat bankmiddag