Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Rymdföretaget Spacex satellitinternettjänst Starlink lanserades i Bangladesh under tisdagen, skriver bolaget på plattformen X.
Finwire / Börsvärlden
10:43
Uppgifter: Softbank nära köp av betalbolaget SP.LINKS - BN
10:40
SES och Eutelsat väntas få miljardersättning efter FCC-beslut
10:22
Citi ser begränsad uppsida i Dassault Systemes - upprepar neutral
10:12
H&M kan gynnas av press på Shein enligt Citi
09:55
Pareto upprepar köp för Stillfront och höjer riktkursen
09:27
Nordea: Nordtechs rapport stärker bilden om hög ensiffrig organisk tillväxt och bibehållna marginaler
09:24
SB1 sänker Hemtex-ägaren Kid till neutral
09:20
Barclays höjer Inditex till övervikt – aktien stiger
Dragning uppåt på Europabörserna
ECB-ledamot Kažimír flaggar för ny räntehöjning i september
Tysklands Ifo-index för affärsklimatet högre än väntat i juli
Inderes sänker riktkursen för Byggmästaren – upprepar köp
Indonesiens centralbankschef avgår oväntat – valutan försvagas
Jefferies inleder bevakning av elskoterbolaget Lime med köp och riktkurs 40 dollar
Audi höll rörelseresultatet stabilt trots lägre omsättning – sänker helårsprognosen
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Ålandsbanken ser fortsatt uppsida i Valmet efter stark rapport
Analytikerna: Astra Zenecas rapport solid med vinst över förväntan
Tomb Raider: Catalyst skjuts upp till 2028