Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Transfer Group tidigarelägger sin rapport för det andra kvartalet 2024 till den 14 augusti. Tidigare meddelat rapportdatum var den 22 augusti.
Finwire / Börsvärlden
22 Jul
Amerikanska råoljelager (DOE) ökade oväntat under förra veckan
Oljefonden minskar sitt ägande i SCA
SSAB-chefen Maria Långberg ökar sitt aktieinnehav
Securitas väntas redovisa 2 902 miljoner kronor i ebita - Euroland
Loomis väntas redovisa 1 033 miljoner kronor i ebita – Modular Finance
Billerud-chefen Brian Boland ökar sitt aktieinnehav
SB1 sänker Equinor till neutral efter kursuppgång
JP Morgan byter favorit inom gruvutrustning - höjer Epiroc och sänker Sandvik
EU ser över ägarregler för flygbolag inför möjlig Easyjet-affär
Bongs företrädesemission övertecknades - tillförs cirka 63 miljoner kronor
BofA: Privatsparare nettoköpte aktier i USA i högsta takt på över ett år
Ny överbefälhavare ska öka Ukrainas motoffensiv
HSBC höjer rekommendationen för Goldman Sachs efter stark kvartalsrapport
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Onsdagens aktierekommendationer i översikt
Hoist Finance väntas redovisa 395 miljoner kronor i resultat före skatt – Modular Finance
AT&Ts resultat bättre än väntat