Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Karin Nilsson har den 10 mars köpt 7 000 aktier i bränslecellbolaget Powercell där hon är vice vd. Aktierna köptes till kursen 14,86 kronor per aktie. Köpesumman uppgår till 104 020 kronor.
Finwire / Börsvärlden
28 Aug
Antalet aktiva olje- och gasriggar i Kanada föll 2 procent till 211 stycken senaste veckan
Antalet aktiva olje- och gasriggar i USA var oförändrade på 588 stycken senaste veckan
Loomis finanschef har sålt aktier för 3,4 miljoner kronor (uppdatering)
Mendole kallar till extra stämma
Mendole tar in upp till 59 miljoner danska kronor
Crafoord Capital Partners ökar till 10,5 procent i Beyond Frames
Loomis finanschef har sålt aktier för 3,4 miljoner kronor
Walmart förlikas med USA i opioidmål
Förväntningarna på Fed-höjning stiger
Michigans konsumentförtroendeindex reviderades upp till 51,7 i augusti, från preliminära 51,0
Chicago inköpschefsindex lägre än väntat i augusti
Kinesiska storbanker ökar vinsterna i första halvåret
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
GSA Capital Partners ny publik blankare i Smart Eye
Goldman Sachs: Oljeflöden genom Hormuz tillbaka på två tredjedelar
Raymond James höjer riktkursen på Nvidia till 550 dollar - ser möjligt börsvärde på 13 biljoner dollar
Fredagens aktierekommendationer i översikt
CXMT vände till vinst när omsättningen nästan tiodubblades