Sex aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen
Bildkälla: Stockfoto

Sex aktier har hittills i dag noterat nytt 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsen

Hittills i dag har det bjudits på sex nya 52-veckorshögsta på Stockholmsbörsens listor.

Avstämningen är gjord runt klockan 10.39.

AktieNytt 52-veckorshögstaFöregående 52-veckorshögstaFöregående datum
Bulten81,6080,802026-10-27
Egetis Therapeutics10,2610,142026-10-08
Getinge B270,40270,002026-10-26
Investor A419,00418,502026-08-07
Traction B273,00270,002026-10-27
Yubico158,10156,002026-10-27
Källa: Factset
Börsvärldens nyhetsbrev