Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Pensionsjätten Alecta har sålt aktier och kontrollerar nu 4,96 procent av kapital och röster i fordonsteknikbolaget Veoneer. Det framgår av ett flaggningsmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
15:08
Affärsvärlden anser Bulten vara ett turn-aroundcase - sätter köp
15:07
Affärsområdeschef i Epiroc köper aktier
15:05
Eneas valberedning föreslår Robert Andersson som ny styrelseordförande
14:55
Electrolux vd ser vändning i USA men varnar för EU-regler - Afv
14:46
Garos styrelseledamot Rickard Blomqvist köper aktier för drygt 1 miljon
14:39
EQT-bolaget Candela tar in nytt kapital inför möjlig börsnotering - satsar på fabrik i Polen - Di
14:34
Summa Defence får order värd 35 miljoner euro från Nato-land
14:24
Neonode minskar omsättning men ökar rörelseresultat
Affärsvärlden ger neutralt råd för Attendo, ser begränsad potential efter uppgång
Svenska vattenmagasinen sjönk under förra veckan
Iran varnar för attacker mot oljeanläggningar i Gulfstater
Brentoljan stiger till över 108 dollar efter attack mot stort gasfält i Iran
UBS sänker Logitech - pekar på avtagande vinstmomentum
Louis Dreyfus ökar omsättning men minskar rörelseresultat
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Israel säger sig ha dödat Irans underrättelseminister
Train Alliance har identifierat ett förbjudet lån, avser rikta återbetalningskrav på 175 miljoner kronor
Storbritannien förbereder stämning mot Abramovitj
Storägare: Spotify bör fortsätta återinvestera vinster
Samsung bekräftar chipproduktion för Tesla i Texas