Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Halvledarbolaget ASML blir ingen flaskhals för industrin, enligt vd Christophe Fouquet, som pekar på investeringar i kapacitet och produktivitet.
Finwire / Börsvärlden
08:22
Ovzon ökar omsättningen rejält, vänder till rörelsevinst
08:20
Mildef ökar omsättning och rörelseresultat
08:14
Vitec ökade rörelseresultatet mer än väntat (uppdatering)
08:08
Vitec ökade rörelseresultatet mer än väntat
08:03
Lumenradio ökar omsättning och rörelseresultat
07:52
Powercell ökade ebitda-förlusten
07:41
Enea ökar justerat ebitda
07:40
HMS Networks rapporterar rekordhögt resultat
Gränges resultat högre än väntat
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Nokia ökar omsättning - justerat resultat högre än väntat - upprepar prognoser
Pricer minskar omsättning och rörelseresultat
Finlands regering sparar i vård och kommuner – satsar på försvar, byggen och bilism
BHGs justerade resultat klart högre än väntat
Divio vänder till ebitda-förlust i första kvartalet, genomför emissioner