Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Verkstadsbolaget Cavotec har utsett David Pagels till ny vd med tillträde under maj. Det framgår av ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
12:15
Citigroup utser Per-Henrik Lewander till Nordenchef
12:10
Tietoevry föreslår nyval av Mikko Kettunen till styrelsen
11:50
W5 Solutions på väg mot rekordår under 2026 - Pareto upprepar köp
11:41
Maersk återupptar Suezrutten efter stabilare läge i Röda havet - aktien sjunker
11:30
Pareto upprepar köp för Mildef - aktien anses undervärderad
11:28
Elliott motsätter sig Toyotas sockrade bud på Toyota Industries
11:22
Millenium Capital inte längre publik blankare i SKF
11:21
Uppgifter: Mitsubishi Electric planerar sälja verksamhet - BN
Enkät: Kinas tillväxt väntas bromsa till 4,5 procent 2026 - Reuters
Storbritannien överväger att förbjuda sociala medier för barn
AWS öppnar EU-suverän molninfrastruktur
Tyskland uppvisar tillväxt för första gången på tre år (uppdatering 2)
Kopparn backar från rekordhöga nivåer
Isofol Medical: Learn from the first, deliver on the second - ABG
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
EU och Indien mycket nära handelsavtal enligt Indiens handelssekreterare - Reuters