Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Medicinska cannabisbolaget CS Medica kommer att avnoteras från Spotlight Stock Market då bolaget inte uppfyller marknadsplatsens krav. Bolaget har inte betalat sin noteringsavgift, enligt ett börsmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
13:36
FDA godkänner Mounjaro för minskad hjärt-kärlrisk
13:03
PILA PHARMA: Ny studie inom fetma godkänd – vd om första halvåret och nästa stora steg
12:50
Worldquant ny publik blankare i Biogaia
12:49
Balyasny Asset Management ny publik blankare i Elekta
12:09
Ilex Capital Partners inte längre publik blankare i Elekta
12:04
TomBact köper kontrollpost i Bactiguard från Christian Kinch (uppdatering)
11:50
Synact Pharma presenterar nya prekliniska data för resomelagon vid WCI
11:37
Eolus inleder återköp av egna aktier för att säkra aktiesparprogram
Kinesiska storbanker ökar vinsterna i första halvåret
Affärsvärlden ger rådet teckna Svevik Industris nyintroduktion
Affärsvärlden ger köpråd för BTS
Underskott på zinkmarknaden i juni - ILZSG
T Rowe Price: Warsh väntas stärka inflationsförtroendet i Jackson Hole
CXMT vände till vinst när omsättningen nästan tiodubblades
Fredagens aktierekommendationer i översikt
BYD ökar marginalen mer än väntat - men nettovinsten faller
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Citi sätter BMW och Forvia på positiv bevakning, ser lättnadspotential i fordonssektorn
Raymond James höjer riktkursen på Nvidia till 550 dollar - ser möjligt börsvärde på 13 biljoner dollar
Windon Energy erhåller 1,6 miljoner kronor i finansiering av Vinnova
Goldman Sachs: Oljeflöden genom Hormuz tillbaka på två tredjedelar