Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Greenvale Capital dyker upp som blankare i vitvarubolaget Electrolux med en kortposition på 0,5 procent av kapitalet. Det framgår av Finansinspektionens register.
Finwire / Börsvärlden
07:48
Wärtsilä-chef lämnar efter lång karriär
07:46
Scandi Standard ökar omsättning och rörelseresultat
07:45
Munters i linje - orderingång högre än väntat
07:39
Lindex Group ökar omsättning men även rörelseförlusten stiger
07:38
Electrolux Professional sämre än väntat
07:24
Sweco ökar omsättning men minskar vinsten (uppdatering)
07:21
Sweco ökar omsättning men minskar vinsten
07:16
Vestum minskar omsättning men ökar rörelseresultat kraftigt
Albert minskar omsättning och ARR - rörelseförlusten minskar
Sdiptech rapporterar justerat ebita i linje med förväntan
SSAB ökade rörelseresultatet mer än väntat
Holmens resultat lägre än väntat
Sämre än väntat från Addnode
Bolidens rörelseresultat slog förväntningarna
Svag vårflod lyfter elpriser inför sommaren
Nordic Semiconductor ökade rörelseresultatet mer än väntat
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Telenors justerade rörelsevinst något lägre än väntat
Uppgifter: BYD granskas i EU efter uppgifter om arbetsvillkor i Ungern - CNBC
Hexagon spikar kalendern för Octave-avknoppning – risk för nedskrivningar
Billeruds justerade resultat klart sämre än väntat - vd: räknar med att återställa stark underliggande lönsamhetsnivå i Q2