Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Börsoperatören Nasdaq har beslutat att handelsstoppa Vertiseits aktie på First North. Handelsstoppet gäller tills vidare. Det framgår av ett marknadsmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
24 Sep
Källor: Pepsico höjer priser på chips, läsk och dippar - BN
Trump och Xi ska diskutera säkerhet och AI
EU-kommissionen godkänner Keskos miljardförvärv av Dahl
Källor: Gen Digital har lagt bud på Godaddy - FT
Lego investerar 400 miljoner dollar i mexikansk fabrik
Google testar AI-chip i rymden nästa vecka
OpenAI-agenter försökte hacka myndighets- och universitetssajter - WSJ
Sdiptech utser Anders Petré till affärsområdeschef
Polska börsen rusar – är Europas bortglömda marknad fortfarande attraktiv?
Fed:s Paulson: Fler räntehöjningar kan behövas
Inwido: SEB höjer riktkursen till 200 kronor – upprepar köp
Kappahl vidtar förändringar i butiksorgansationen i Sverige
Fortfarande ingen delgiven misstanke i Borlängeutredning - Åklagare
Framtidens AI-assistenter kommer att vara integrerade i all handel
ECB-ledamot vill ge tidigare räntehöjningar tid
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Sverige - konjunkturprognoser sammanställning
EFN ger rådet avvakta för Proact
Uppgifter: Oracle åberopar force majeure i stort datacenterprojekt - BN