Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Mjukvarubolaget Imint har ingått ett partnerskap med en icke namngiven kikartillverkare. Det framgår av ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
13:52
Kinesiska e-handelsplattformar ger rabatter på Apples senaste Iphone
13:45
Robotaxi från Pony.ai fattade eld, aktien föll tvåsiffrigt
13:36
Pixelfox fokus framöver är produktutveckling
13:31
Swedbank Robur ökar sitt ägande i Mildef
13:27
Tesla uppges ha bildat specialkommitté för att ta fram ny kompensation åt Musk - FT
13:26
Källor: Baidu planerar att etablera robottaxitjänst i Europa - WSJ
13:25
DNB Carnegie mäklar inbördes cirka 1,0 procent av kapitalet i Cdon
Svagare dollar stöttar basmetaller
Lånefinansiering av försvaret är olämpligt anser Finanspolitiska rådet
eToro prissätter IPO över initialt teckningsintervall
Onsdagens aktierekommendationer i översikt
Stegra och LKAB uppges vara nära lösning i malmkonflikt, inleder provleveranser - Di
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Unionen spår Sveriges BNP växer 2,1 procent i år och 2,8 procent nästa år
Regeringen ska se över regler om ministrars aktieaffärer - Ekot
Trump vill normalisera relationerna med Syrien
Bravida krävs på 11,4 miljoner av Region Skåne efter omfattande granskning
Tencents intäkter högre än väntat - men vinsten lägre än förväntningarna
Done.ai säkrar åtaganden från externa investerare till riktad nyemission, lägsta teckningskurs blir 14 kronor