Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Statliga gruvbolaget LKAB är redo att sälja mer järnmalm till Stegra, som bygger ett stålverk i Boden, rapporterar Sveriges Radio.
Finwire / Börsvärlden
07:51
Uppgifter: Rio Tinto vill skala upp handel med metaller - BN
07:13
BHP Group faller efter dödsolycka vid Escondida
07:09
Alcoa tar in 2,6 miljarder dollar - ska finansiera delar av köpet av South32-tillgångar
06:36
Nidhogg får avslag i kammarrätten om undersökningstillstånd
06:14
USA och Kina förlänger handelsvapenvila
23 Sep
Subsea 7 får kontraktsförlängning värd upp till 150 miljoner dollar
USA:s energiminister: Exportförbud på diesel fungerar inte
Fartyg attackerat i Hormuzsundet
Raspberry Pi ökade omsättningen 90 procent och mer än fördubblade ebitda - resultatet blir högre än konsensus
AO World väntar över 20 procents vinstökning - upprepar prognos
Asos spår lönsamhet över mittpunkten i prognosintervall – åter till GMV-tillväxt i fjärde kvartalet
H&M ökade rörelseresultatet klart mer än väntat
Nordnet lanserar egna ETF:er
ECB ser begränsat lönetryck trots stigande inflation - Lane
Dormy övertecknat inför börsdebut – börjar handlas idag
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
USA:s obligationsräntor rusade - tioåringen på högsta nivån sedan 2007
Svensk Handel: Framtidstron stärks i hela handeln
Barry Diller drar tillbaka bud på MGM Resorts