Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
I den inledande handeln på måndagen visades inte några förändringar för Stockholmsbörsens index, men börsoperatören Nasdaq har nu löst problemen. Det innebär att de index i Norden och Baltikum som berördes nu är igång.
Finwire / Börsvärlden
14:28
SEC överväger glesare rapportkrav efter bolagsstorlek
14:24
Neonode minskar omsättning men ökar rörelseresultat
14:19
RBC sänker Starbucks - ser begränsad uppsida
14:17
Klarna uppe i 7 miljoner användare i Frankrike
14:15
Brentoljan stiger till över 108 dollar efter attack mot stort gasfält i Iran
14:12
AAC Clyde Space: EPS-Sterna Contract Raised to >EUR70m - Redeye
14:10
UBS sänker Logitech - pekar på avtagande vinstmomentum
14:08
TF Bank föreslår nyval av Jina Zachrisson till styrelsen
Louis Dreyfus ökar omsättning men minskar rörelseresultat
Nordea upprepar sin köprekommendation för Klarna - ser uppsida på längre sikt
Onsdagens aktierekommendationer i översikt
Uppgifter: Aggrekos ägare förbereder IPO i USA - BN
Iran: Gasfältet South Pars träffat i attacker
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
EFN ser inga stora kurslyft för Skistar under överskådlig tid
Storägare: Spotify bör fortsätta återinvestera vinster
Säpos årliga lägesrapport: Säkerhetsläget i Sverige försämras
Samsung bekräftar chipproduktion för Tesla i Texas