Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Nokia har fått en order från sydafrikanska MTN om att påskynda dess expansion av 5G-nätverket. Det framgår av ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
14:29
Google lanserar nya AI-chip - utmanar Nvidia
13:59
Källor: Deepseek kan värderas över 20 miljarder dollar i ny runda
13:35
Tages Capital ny publik blankare i Vitec
13:33
Tesla lanserar sexsitsig Model Y i Indien trots svag försäljning
13:28
OpenAI visar upp nytt cybersäkerhetsverktyg för myndigheter
13:24
Best Buy utser Jason Bonfig till ny vd
13:22
ASML: Flaskhals ska undvikas trots AI-boom
13:20
Transport vinner domstolstvist om Tesla-blockad
DNB Carnegie sänker motiverat värde för Haki Safety
Tyskland sänker tillväxtprognoser
Krigets effekter på sjöfarten kvarstår länge bedömer japanska MOL - BN
Pareto flaggar för justeringar på både upp- och nedsidan för Alfa Laval
ECB-ledamot: Bör avvakta med räntebeslut - BN
Mestadels uppåt för basmetallpriserna
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Onsdagens aktierekommendationer i översikt
Brittisk pessimism om ekonomin på rekordnivå
EU godkänner miljardlån till Ukraina