Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Det finska läkemedelsbolaget Oriola blir av med sin vd Robert Andersson som slutar omgående, enligt ett pressmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
16:17
BNP Paribas Asset Management minskar sitt ägande i Ambea
15:17
SB1 Markets sänker riktkursen för Novo Nordisk – upprepar köp
14:34
Episurf ingår avsiktsförklaring om avyttring av den medicintekniska verksamheten
Cellavision väntas redovisa 57 miljoner kronor i ebitda-resultat - Factset
14:10
Abbott lanserar nästa generations cancertest Oncodetect
13:12
Acucort håller investerarträffar inför företrädesemission
13:03
Fetmaläkemedelsbolaget Corxel går till börsen genom spac-affär
12:09
Orion gör förändringar i koncernledningen vid årsskiftet
När AI-användningen växer räcker inte en policy
Citi skruvar upp prognoserna för Hexagon efter starkt kvartal - upprepar neutral
Affärsvärlden ger ett neutralt råd för Fabege
Temu välkomnar EU-kommissionens godkännande av åtgärdsplan
Nordea höjer riktkursen för Ratos – Handelsbanken upprepar köp
Bank of America räknar med stark AWS-tillväxt för Amazon – upprepar köp
Nordea: Instalcos vinstutsikter redan inprisade - upprepar behåll
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Tieto justerade ebita-resultat bättre än väntat – sänker tillväxtprognosen
Electrolux Professional väntas redovisa ett justerat ebita-resultat på 342 miljoner kronor – Modular