Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Societe Générale har sålt aktier i bettingbolaget Betsson och äger nu cirka 2,7 procent av rösterna. Det framgår av ett flaggningsmeddelande.
Finwire / Börsvärlden
08:06
Storytels justerade ebitda-resultat i linje med förväntningarna
07:49
Hacksaw ökar omsättning och nettoresultat
07:47
Albert minskar omsättning och ARR - rörelseförlusten minskar
07:24
Norwegians rörelseförlust mindre än befarat
06:45
Better Collectives vd:ar har sålt fler aktier
27 Apr
Qube Research & Technologies gör comeback som publik blankare i Truecaller
Spotify lanserar träningspass i appen - samarbetar med Peloton
AQR Capital Management ny publik blankare i Better Collective
Revolution Race ökar omsättning och vinst - vd: noterar fortsatt tillväxt i första veckorna i april
Bokusgruppen minskar omsättning men ökar rörelseresultat
Sdiptech rapporterar justerat ebita i linje med förväntan
SSAB ökade rörelseresultatet mer än väntat
Holmens resultat lägre än väntat
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Starboard tar position i Dynatrace och kräver förändringar - WSJ
Sämre än väntat från Addnode
Svag vårflod lyfter elpriser inför sommaren
Uppgifter: BYD granskas i EU efter uppgifter om arbetsvillkor i Ungern - CNBC
Billeruds justerade resultat klart sämre än väntat - vd: räknar med att återställa stark underliggande lönsamhetsnivå i Q2