Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Stockholmsbörsens ägare Nasdaq bekräftar att det var en säljorder som orsakade det stora raset tidigare i dag. Det rapporterar Ekot.
Finwire / Börsvärlden
11:45
Ceconomys resultat bättre än väntat, spår ytterligare vinstökning under innevarande räkenskapsår
11:43
Kepler sänker riktkursen för Meko men upprepar köp – väntar svag Q4 men ser potential
11:35
Kepler upprepar köp för Stillfront - på god väg att fortsätta minska skuldsättningen
10:33
Stridsvagnstillverkaren KNDS bekräftar IPO-planer
10:30
Ares Management handlas exklusive utdelning i dag
Kinesiska chiptillverkaren Metax rusade nästan 700 procent i IPO-debuten
10:25
Skandia rekryterar Ragnhild Lindegren som ny affärsområdeschef
10:20
Pareto återupptar bevakning på Essity med köp - defensivt val inför rapportperioden
Enquest räknar med att nå eller överträffa årets produktionsprognos
USA uppges förbereda nya ryska sanktioner om Putin avvisar fredsavtal - BN
Nordea: Coffee Stain-avknoppning stärker Embracers nettokassa men gör det också mer cykliskt
Dragning uppåt på Europabörserna
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Tysklands Ifo-index för affärsklimatet lägre än väntat i december