Prenumerera på Börsvärldens nyhetsbrev!
Nyheter, eventinbjudningar och erbjudanden från samarbetspartners – direkt till din inkorg.
Jag samtycker till att skriva upp min e-postadress för att få regelbundna nyhetsbrev som också innehåller annonser.
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till”.
Prenumerationen är helt kostnadsfri och kan när som helst avslutas.
Tech-bjässen Uber säger upp 150 anställda inom sin fraktenhet Uber Freight, skriver CNBC som tagit del av ett internt meddelande.
Finwire / Börsvärlden
14:08
Teslas ordförande uppmanar till att rösta igenom Musks enorma ersättningspaket
14:07
Puma omorganiserar varumärkesmarknadsföring och utser Maria Valdes till Chief Brand Officer
14:03
Baltic Dry Index backade med 0,75 procent på måndagen
14:01
DNB Carnegie justerar ned motiverat värde för Gapwaves över höga kostnader
13:54
Traton väntas redovisa 590 miljoner euro i rörelseresultat - Vara Research
Epiroc väntas redovisa 3 010 miljoner kronor i justerat rörelseresultat - Factset
13:53
Troax väntas redovisa 11,2 miljoner euro i justerat ebita - Bloomberg
13:52
Nidec får lämna Nikkei 225-index
Aker BP lanserar obligationserbjudande
Underskottet i Mexikos handelsbalans större än väntat i september
Lifco får höjda riktkurser efter rapporten
Munters belönas med höjda riktkurser efter rapportsuccén
Staten betalar 1 miljard kronor i lönegaranti efter Northvolts konkurs
Vi delar inte med oss av din e-post till andra. Du kommer att få nyhetsbrev tills du inte längre önskar det. Du har rätt att återkalla ditt samtycke när som helst genom att avregistrera din e-post eller kontakta oss på info@borsvarlden.com. Mer information om hur dina personuppgifter behandlas och vilka rättigheter du har finns i Dataskyddspolicyn, särskilt under “Vad du samtycker till“.
LÄS MER
Måndagens aktierekommendationer i översikt
Guggenheim höjer Microsoft till köp på AI-styrka